SİYASETİN TECRÜBELİ İSMİ YENİDEN TBMM BAŞKANLIK DİVANI ÜYESİ


SİYASETİN TECRÜBELİ İSMİ  YENİDEN  TBMM  BAŞKANLIK DİVANI ÜYESİ

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Tam beş dönemdir Başkanlık Divanı Kâtip üyesi olarak görev yapan Bayram Özçelik, bu yıllar içinde Bülent Arınç, Köksal Toptan, Mehmet Ali Şahin, Cemil Çiçek, İsmail Kahraman, Binali Yıldırım ve son olarak Mustafa Şentop olmak üzere yedi TBMM Başkanı gördü. Özçelik, aynı zamanda aralarında Güldal Mumcu, Meral Akşener gibi isimlerin de yer aldığı 15’in üzerinde TBMM Başkanvekili ve yine 70 kâtip üye ile çalıştı.

Özçelik, Meclis’in 27. Dönem 2. Yasama Yılı’nda TBMM Başkanı Mustafa Şentop, beş başkan vekili ve 10 Kâtip üye ile çalışmaya başlayacak. Başkanlık Divanı’nın, “vazgeçilmez” katip üyesi unvanını da alan Bayram Özçelik, bu uzun süreli çalışma olanağını ses tonuna, kanun tekliflerini süratli ama cümlelerin anlaşılır bir şekilde okumasına borçlu. Bu yüzden her Dönem AK Parti Grup Yönetimi, Özçelik’i Başkanlık Divanı’na aday gösterdi. Genel Kurul çalışmaları sırasında milletvekillerinin “gerilmemesi” için, katip üyelerinin ses tonu, süratleri ve cümleleri yutmadan, anlaşılır okumaları önemli. AK Parti Grubu’nda yeniden TBMM Katip Üyesi olarak seçildi.

 

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar