• BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
FLAŞ HABER
02-01-2020 13:43 Kategori: HABER

YÜKSEK GÜVENLİKLİ CEZA EVİ YAPIMI HIZLA DEVAM EDİYOR

YÜKSEK GÜVENLİKLİ CEZA EVİ YAPIMI HIZLA DEVAM EDİYOR
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Adalet Bakanlığı tarafından ihalesi yapılarak, Örtülü Mevkiinde inşaatına başlanılan Burdur Merkez Cezaevi ile ilgili AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur açıklamada bulundu. "

“İNŞAAT HIZLA DEVAM EDİYOR”

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından tahsis edilen alanda inşaatın hızla devame ettiğini belirten Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin Örtülü mevkiinde toplam 548.425,01 m²  Adalet Bakanlığımıza yer tahsisi yapmasıyla Yüksek Güvenlikli Cezaevi ile ilgili süreç başlamıştı. Adalet Bakanlığımız 22/9/2017 tarihinde Burdur Yüksek Güvenlikli Cezaevi ihalesini yaparak, 16/01/2018 tarihinde ihaleyi kazanan firma ile sözleşmeye bağlanıp yer teslimi gerçekleştirdi. İhaleyi kazanan firma tarafından Burdur’da başlayan inşaat fiziki olarak %53 seviyelerine gelmiştir. İhale kapsamında ilimizde “YÜKSEK  GÜVENLİKLİ” cezaevinin inşaatı kapsamında 3 adet her biri 490 kişi kapasiteye sahip Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu, 1 adet 400 kişilik Açık Ceza İnfaz Kurumu, 15 blok lojman (300 Daire), atölye binası, mutfak, çamaşırhane, teshin merkezi, fırın, kademe binası, ziyaretçi bekleme mahalleri, jandarma hizmet binası, idari bina, duruşma salonu ve sağlık ocağı yapılacak. Proje kapsamında yer alan; Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun oturum alanı  21.690,00 m2 olup zemin + 2 kattan oluşmaktadır. Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumları 490 kişi kapasiteye sahip Tek ve 3 kişilik odalardan oluşmaktadır. İnşaatın 2021 yılı içerisinde hizmete alınması planlanmaktadır.” açıklamasında bulundular. 


“MEVCUT CEZAEVİ’NİN YERİNİ ÜNİVERSİTEMİZE KAZANDIRDIK”


Şehir Merkezinde bulunan mevcut Cezaevinin yerinin MAKÜ’ye devredildiğini hatırlatan Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin yer tahsisi yapması ve inşaatın başlaması ile birlikte Burdur Merkezde bulunan Cezaevinin arazisi İlimizin parlayan yıldızı Mehmet Akif Ersoy Üniversitemize Başbakanlık onayı ile kazandırdık. İnşaatın tamamlanarak, Yüksek Güvenlikli Cezaevinin kullanıma geçmesi ile birlikte arazi MAKÜ’müzün kullanımına geçecektir. Burdur’un “KAMPÜS ŞEHİR” veya “ ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ” olma yolunda büyük bir adım atılmıştır. Üniversitemize ve Şehrimize Hayırlı Olsun” dediler.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER HABER HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
PUAN DURUMU
BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ