• BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
FLAŞ HABER
06-07-2019 11:44 Kategori: HABER

DÖVİZ BEDELLİ ASKERLİK DEĞERLENDİRMEYE ALINDI

DÖVİZ BEDELLİ ASKERLİK DEĞERLENDİRMEYE ALINDI
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"BUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf KEYİK, Burdur’da yurtdışı döviz bedelli askerlik uygulamasının Genel Kurmay Başkanlığınca değerlendirmeye alındığını vurguladı."

Burdur ekonomisinin yeni bir ivme kazanması için yapılan çalışmalardan biri de yurtdışı döviz bedelli askerlik hizmetinin ildeki askeri kışlada yapılması olmuştu. Burdur’da, yurtdışı döviz bedelli askerliğin yeniden uygulaması için sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak imzalı deklarasyon yayınlanmış, ilgili talep Genel Kurmay Başkanlığına, Milli Savunma Bakanlığına ve AK Parti Burdur Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divan Katip Üyesi Bayram ÖZÇELİK’e gönderilmişti. Burdur AK Parti Milletvekilleri Bayram ÖZÇELİK de talebin takipçisi olacağını belirtmiş; AK Parti Burdur Milletvekili Yasin UĞUR’la birlikte bu talep için etkin çalışmalar ve görüşmelerde bulunup, konuyu Milli Savunma Bakanlığı gündemine taşımıştı.

TALEP, PERSONEL DAİRE BAŞKANLIĞINA İLETİLDİ

Milli Savunma Bakanlığı’ndan Burdur’un bu talebine ilişkin “49888089- 120.01.04-228405” sayılı gelen cevapta, talebin alındığı, incelendiği ve değerlendirilmek üzere Genel Kurmay Başkanlığı Personel Daire Başkanlığına iletildiği bildirildi. 

BAŞKAN YUSUF KEYİK’TEN ÖZEL TEŞEKKÜR

Burdur’un menfaatine olan ve Burdur ekonomisine ivme kazandıracak her bir çalışmanın takipçisi olacaklarını belirten Başkan Yusuf KEYİK: “Bizler Burdur ekonomisinin ivme kazanması, Burdur esnaflarının ticaret hacimlerinin büyümesi ve daha vizyonel hizmetlerin sunulması adına sivil toplum örgütleriyle birlikte ortak bir açıklama yapmıştık. Açıklamamız Milli Savunma Bakanlığı gündeminde yer aldı.

Bu çalışmalarımızın ardından Milli Savunma Bakanlığı Genel Kurmay Başkanlığı Personel Başkanlığından yurtdışı döviz bedelli askerlik hakkında cevap yazısı geldi. Yazıda: Burdur’daki sivil toplum örgütlerinin ortak imzayla isteklerinin değerlendirilmek üzere Personel Daire Başkanlığına iletildiği bildirildi. Personel Daire Başkanlığının yapacağı değerlendirmenin ardından uygun bulunursa Burdur’da yeniden yurt dışı döviz bedelli askerlik hizmeti verilmeye başlanacak. Şahsım ve Yönetim Kurulum adına bu çalışmamızda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Milletvekillerimiz Bayram ÖZÇELİK ve Yasin UĞUR olmak üzere; Ticaret Borsası Başkanı Ömer Faruk GÜNDÜZALP, Türkiye Damızlık Sığır Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Kamil ÖZCAN, KÖY-KOOP Önceki Dönem Birlik Başkanı Yakup YILDIZ, Burdur Ziraat Odası Başkanı Kemal KUBİLAY, Burdur Esnaf Odaları Birliği Başkanı Metin SİPAHİ, Burdur Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Serkan VURGUN ve Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat TUNCEL’e ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.” dedi.HABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER HABER HABERLERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
gazete manşetleri
PUAN DURUMU
BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ