• BIST: 70.244 %2,44
  • Dolar: 3,0076 %-0,18
  • Euro: 3,2546 %-0,74
  • Altın: 106,23 %-0,40
FLAŞ HABER
06-08-2019 14:02 Kategori: HABER

BELEDİYE KAYNAKLARINDAN SİYASİ PROPAGANDA!

BELEDİYE KAYNAKLARINDAN SİYASİ PROPAGANDA!
  • Facebook Paylaş
  • Yorum Yaz

"Seçim öncesi birçok kez dile getirmiş olmamıza rağmen seçim sonrası belediye Yönetimi hala belediye Kaynaklarını kişisel menfaat ve parti propagandası için kullanmaya devam etmektedir. Türkiye gündemine de taşınan çift maaşlarını, usulsüzlüklerini ve RANTSAL değişimlerini %53 oy oranıyla örtmek isteyerek eleştirilerimizi sanki şehrimizin önünü tıkayan bir görüntü vermeye çalışan aciz siyasi yaklaşımlarını bizler kabul edemeyiz. Çünkü Burdurlu seçmenimiz bizlere muhalefet görevi vererek denetimle görevlendirmiş ve usulsüzlükleri ortaya çıkarırken Burdur’umuzun önünü açacak her türlü projenin arkasında olmamızı istemiştir."

BİR SKANDAL VE USULSÜZLÜK DAHA!!!

Burdur Belediyesi KAYNAKLARINDAN ödenerek 23 Haziran İstanbul büyük şehir belediye Başkanı seçimi için Burdur Belediye Başkanı İstanbul’da yaşayan Burdurlu hemşerilerimize siyasi propaganda yapmak amaçlı PTT’den yaklaşık 7000 adet (Burdur belediyesi kaynaklarından ödenen 9.919,67₺) siyasi broşürü posta ile göndermiştir.

Burdur Belediye Başkanı kendi partisinin siyasi propagandasında yine Burdur Belediyesinin kaynaklarını kullanmasına Burdur Valiliğince ön inceleme soruşturması açılmış ve 4483 sayılı memurlar ve diğer kamu görevlilerinin yargılanması hakkında kanunu gereğince işlem yapılması gerektiği görüşünü İçişleri bakanlığına bildirmiş, soruşturma için Bakanlıkça Müfettiş gönderilmesini Burdur Valiliği istemiştir. Tabi belediye Başkanı valilik ön inceleme soruşturmasında “gelecek ay maaşımdan kesin” söyleminde bulunsa da bu durum hukuka ve devlet adabına hiç uygun olmayan bir durumundur, görevi kötüye kullanmadır kısacası olayın takipçisi olacağız. (Belgeleri siz değerli kamuoyuna sunuyoruz.)

 

İŞ ORTAYA ÇIKINCA GÖSTERMELİK DİLEKÇE!!!

Valiliğe yapılan başvurumuz sonucu işin ortaya çıkması ile dilekçe vererek Belediye Başkanı maaşından kesilmesini istemesi yine bir #AliCengiz oyunudur. Çünkü geçtiğimiz Şubat ayında huzur hakkında şirketlerden aldığı çift maaşlarını kendi banka hesabında biriktiriyorum gibi komik bir açıklama yapmıştı.

 

USULSÜZLÜKLER NE İLK NE SON OLACAKTIR!

Aynı manzara maalesef belediye şirketlerinde de devam etmektedir. Birçok kez seçim öncesi ve sonrası Burdur belediye Şirketi BİMTAŞ’ın 8.000.000₺ aşan zararının olduğunu özellikle seçim yılı olan 2018 yılının sonlarına doğru yapılan büyük harcama ve vurgun olan 4.000.000₺ aşan harcamanın kamuoyuna açıklanmasını yine tekrar ediyoruz. Seçimin kazanılması usulsüzlükleri ve vurgunları örtbas etmez ve saklanamaz bu nedenle Burdur belediye şirketlerinin tarihinin en büyük zararlarının açıklanmasını ve hesabının verilmesini istiyoruz.

 

Görüldüğü üzere Burdur Belediye Başkanı ve Yönetimi kendi menfaat ve çıkarları İçin fütursuzca belediye kaynaklarını kullanmaktadırlar. Her defasında %53 ile kazandık diyerek birçok hukuksuz işlemi yapma meşrutiyetini kendilerinde gören zihniyete bizler asla izin veremeyiz. Burdurlumuz her ne kadar onları yerelde iktidara taşımışlarsa da bizlere de muhalefet görevi ile Şehrimizin menfaatini koruma ve savunma hakkını vermiştir. Her yerde ben seçildim beni eleştiremezsiniz diyerek yaptığı hataların üzerine gitmemiz konusunda tehdit etse de bizler halkımızın verdiği denetim görevini siyasi ahlaka uygun bir şekilde sonuna kadar yerine getirmeye devam edeceğiz.

Takdir Burdur Kamuoyunundur...

 

HÜSEYİN OKAN

AK PARTİ BURDUR MERKEZ İLÇE BAŞKANIHABERE YORUM YAZINFACEBOOK YORUM


DİĞER HABER HABERLERİ
gazete manşetleri
PUAN DURUMU
BİYOGRAFİLER

E-BÜLTEN ABONELİĞİ