SICAK


SICAK

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

SICAK

Ağustos sıcakları ile birlikte siyaset de ısınmaya başladı. Henüz ortada bir seçim yok ama bu hareketlilik siyaseti yeniden dizayn etme çabalarının ilk adımları, peşrev çekmeleri olarak değerlendirilebilir.

 

Ayasofya’nın 86 yıl sonra açılması milletimizi ve İslam dünyasını sevindirmiştir. Sonrasında kadınlar üzerinden İslam’a olan saldırılar milletin sevincini perdeleme yapmıştır.

 

Bir taraftan İstanbul sözleşme si tartışmaları devam etmektedir. Muhalefetin tutumunda bir değişiklik yok. Sözleşmeyi desteklemektedirler. MHP ise yeniden gözden geçirilsin diyerek yükü üstünden atmıştır. Ak Parti de ise kafa karışıklığı devam etmektedir. Bir kesim tamamen kaldırılsın derken bir kesim de düzenleme yapılsın demektedir. Bazıları da değişmesin eğilimindedir. Yine de son sözü Erdoğan söyleyecektir.

İslam’a, milletimizin ahlak ve kültür değerlerine ters düşen bu sözleşmeden çekilmeliyiz. Sözleşmenin imzalandığı

2011 yılından itibaren kadın cinayetleri sözde azalması gerekirken artmıştır. Ahlaki yozlaşmanın önünü açmıştır.

 

Bir başka sıcak gelişme

Bahçeli nin Akşener e evine dön çağrısı. Akşener her ne kadar evimdeyim dese de kurt politikacı Akşener 'in evinde rahat olmadığını biliyor. Bir taraftan kendilerini faşistlikle itham edenlerle yanyana olması ve vatan millet kavramlarına karşı HDP nin ülke bütünlüğü karşısındaki tutumundan dolayı İyi Parti zorlanmaktadır. Başarılı bir sonuca doğru gitmediklerinin görülmesi birlik beraberlik temelinde böyle bir çağrıyı yapma zorunluluğunu hisseden Devlet Bahçeli dillendirmiştir. Artık bundan sonra düşünmesi gereken Akşener ve İyi Parti kadrolarıdır.

 

Son ve asıl sıcaklığın tavan yaptığı Muharrem İncenin yeni parti kurma girişiminde olduğunun basına yansımasıdır. CHP içerisinde rahatsızlığa yolacan bu olay Davutoğlu ve Babacan parti kurarken gösterilen hoşnutluğun aksine yerini tehditvari hareketlere ve söylemlere bırakmıştır.

 

Bence beş benzemezi bir araya getirebilenler ve kaset skandalı ile genel başkanı tayin edenlerin İnce nin parti kurmasına müsaade edeceklerine ihtimal bile vermiyorum. İnce ye içeriden veya dışarıdan bu yönde baskılar mutlaka yapılacaktır.

 

Diğer bir alternatif yelpazeyi geniş tutarak Cumhurbaşkanı seçimini ikinci tura bıraktırma çalışması olarak da değerlendiriliyor. Elbette bu da mümkün.  Attık her şeyi zamana bırakmaktan ve hayırlısını dilemekten başka çaremiz yok. Bekleyip göreceğiz. Gerçekten hava çok sıcak !

Tahsin GÖKÇE

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar