Vali Arslantaş Başkanlığında Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı


Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş Başkanlığında, Eğitim Değerlendirme Toplantısı yapıldı.
Vali Arslantaş Başkanlığında Eğitim Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

Toplantının başında bir konuşma yapan Vali Arslantaş yaptığı değerlendirmede;

2020-2021 eğitim öğretim yılının tekrardan İlimiz için hayırlı olmasını diledi.

İlimiz genelindeki devam eden uzaktan eğitim süreci, yüz yüze eğitimin yapıldığı okullarımızda alınan pandemi tedbirleri ile yeni eğitim öğretim yılı başından itibaren bugüne kadar İlimizde yürütülen bütün çalışmaları değerlendirmek, varsa yaşanan sıkıntıların tespit edilerek giderilmesi için toplandıklarını vurgulayan Vali Arslantaş, bu hassas süreci yakından takip ettiklerini belirtti.

Önceliklerinin Uzaktan Eğitimle ilgili erişim engeli yaşayan öğrencilerin sıkıntılarının giderilmesi olduğunu belirten Vali Arslantaş, arkadaşlar bununla ilgili planlama çalışmalarını yapıyorlar, toplantımızda bu konuyuda geniş bir şekilde ele alacağız dedi.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıda İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay tarafından İlimizin uzaktan eğitim istatistikleri, EBA kullanımı hakkında detaylı sunum yapıldı.

Sunum sonrası uzaktan eğitimde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, EBA destek noktalarının aktif kullanımı başta olmak üzere birçok konu görüşüldü.

Ayrıca toplantıda erişim engeli yaşayan öğrencilere yönelik planlamalar ele alındı.

Toplantıya başta Vali Arslantaş olmak üzere Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Vali Yardımcısı Sedat Yıldırım, İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Hasan Güven, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Murat Bulut, Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Orhan Akın ve Eğitim Sen Şube Başkanı Sedat Çiçek katıldı.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar