VALİ ARSLANTAŞ, “ALINAN KARARLARA SIKI SIKI RİAYET EDEREK PANDEMİNİN ÜSTESİNDEN HEP BERABER GELECEĞİZ”


Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Pandemi ile mücadele kapsamında 81 İlde eş zamanlı olarak "Sağlık İçin Hepimiz İçin" mottosu ile yapılan, kontrollü sosyal hayat dönemi içerisinde uygulanması gereken tedbirlerin kapsamlı şekilde kontrollerinin yapıldığı denetimlere katıldı.
VALİ ARSLANTAŞ, “ALINAN KARARLARA SIKI SIKI RİAYET EDEREK PANDEMİNİN ÜSTESİNDEN HEP BERABER GELECEĞİZ”

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge kapsamında, “pazarlar, iş yerleri, marketler, toplu taşıma araçları, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, taksiler ve tüm yaşam alanlarına” yönelik yapılan denetimlerde, başta Vali Arslantaş olmak üzere Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Emniyet Müdürleri, Jandarma Komutanları, Kamu kurumlarının müdürleri, oda başkanları ve sivil toplum örgütlerinin yöneticileri hep birlikte sahaya indiler.

 

Vali Arslantaş, İl Merkezinde katıldığı denetimler sırasında görüştüğü iş yeri sahiplerine Kontrollü Sosyal Hayat dönemini içeren bu sürecin önemine vurgu yaparak, Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda uygulamaya konulan tedbirlerin en hassas şekilde uygulanmasının gerektiğini belirterek, bu konuda bütün kesimlerden duyarlılık beklediklerini ifade etti.

 

Başta yürüttükleri hizmet alanında uymaları gereken kurallar olmak üzere maske, hijyen ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda iş yeri sahiplerine uyarılarda bulunan Vali Arslantaş, herhangi bir eksiklik görmeleri durumunda kendilerine iletmelerini istedi. Ayrıca devam eden Pandemi tedbirlerinin İlimiz genelinde ki uygulama sürecini konusunda görüşlerini aldı.

 

Denetim sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Arslantaş; Pandemi ile mücadele çalışmalarımızın sokakta nasıl devam ettiğini görmek için sahada olduklarını belirtti.

 

“ALINAN KARARLARA SIKI SIKI RİAYET EDEREK PANDEMİNİN ÜSTESİNDEN HEP BERABER GELECEĞİZ”


 Vali Arslantaş açıklamasının devamında; “Bilim kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, Cumhurbaşkanlığımız ve Bakanlıklarımızın, Valiliğimizin aldığı kararlara ne kadar uyulup, uyulmadığı yerinde görmek üzere, Kaymakamlarımız, Vali Yardımcılarımız, Belediye Başkanlarımız, Sivil Toplum Örgütlerimizin Başkanları, İl Müdürlerimiz den müteşekkil çok geniş bir inceleme denetleme ekibiyle birlikte sokaktayız. Hem esnafımızı bu vesile ile ziyaret ettik, hem vatandaşımızı sosyal mesafe ve temizlik konusunda bir kez daha uyardık. Memnuniyetle gördük ki Burdurlu işin farkında mücadelenin bilincinde alınan kararlara harfiyen riayet etmeye çalışıyor. Bu vesileyle Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu Pandeminin üstesinden hep beraber geleceğiz. Ancak gevşetmeden ve alınan kararlara sıkı sıkı riayet ederek üstesinden geleceğiz” dedi. 

 

Denetim sırasında Vali Arslantaş’a, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören eşlik etti.

Reklamlar
Reklamlar
Reklamlar
Etiketler:


Bir Yorum Yaz
Bu site çerez kullanıyor. Siteye göz atmaya devam ederek çerezleri kullanmamızı kabul etmiş oluyorsunuz. Şartlar ve Koşullar